Kutsu vuosikokoukseen

Seurasaaren Uimarit ry:n vuosikokous pidetään lauantaina 23.11.2019 Ravintola Seurasaaren Kruunussa, Seurasaari, 00250 Helsinki. Ravintolasali on varattu kokoustamme varten klo 14 -16 väliseksi ajaksi.  Ennen kokousta klo 13.30 yhdistys tarjoaa kokousväelle kahvit/teen ja pientä purtavaa.

Kokousmateriaali jaetaan paikan päällä, esityslista on kutsun mukana.

Ilmoita osallistumisestasi torstaihin 14.11. mennessä joko sähköpostitse This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. tai pukukopeissa olevaan listaan tai puhelimitse mieluiten tekstiviestillä Sirkulle 050 3090409.            I

lmoita samalla myös mahdollisista ruokarajoitteistasi.  Tarvitsemme osallistujamäärän tarjoilua varten.

Tervetuloa

Hallitus

 

Esityslista:

 1. Kokouksen avaus
 2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjan tarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
 3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
 4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
 5. Esitetään tilinpäätös, toimintakertomus ja toiminnantarkastajan lausunto
 6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille
 7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis- ja jäsenmaksun suuruus toimintakaudelle 1.8.2019 - 31.7.2020. Hallitus esittää, että yhdistyksen liittymismaksuna peritään 10 euroa ja ettei jäsenmaksua tältä kaudelta peritä. Avainpanttina peritään 40 euroa.
 8. Valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut jäsenet sekä hallituksen varajäsenet.
 9. Valitaan toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja
 10. Valitaan taloudenhoitaja, kotisivuvastaava, avainmestari, tapahtumamestarit, avantovastaavat ja pumppuvastaava.
 11. Muut asiat
 12. Kokouksen päättäminen

**************************