SEURASAAREN UIMARIT RY                    

Seitsemäs uintikautemme päättyy pian ja Helsingin kaupunki ottaa taas alueen hoitoonsa kesän ajaksi 3.6.2019 alkaen. Tuolloin on niin koulujen päätös- kuin pitkä helatorstaiviikonloppu ja siksi pidämme

KAUDEN PÄÄTTÄJÄISET JO SUNNUNTAINA   

26.5.2019 KELLO 14 - 16

Alkajaisiksi siirrämme yhdistyksen tavarat kesäsäilöön ja siistimme pukuhuoneita ja ympäristöä, mikäli tarvetta on.

Tämä jälkeen toivotamme kesän tervetulleeksi. Ota mukaan kesähattusi, omat astiat ja aterimet. Hattu päässä nautimme toistemme seurasta ja pöydän antimista. Yhdistys tarjoaa mehua ja keksejä, muilta osin toimimme nyyttäriperiaatteella. Ilmoittautua ei tarvitse.  

TERVETULOA!

Korostamme vielä, että uimala on normaalisti käytössämme koko seuraavan viikon eli 2.6.2019 saakka.